NFZ2MSD131SN10L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NFZ2MSD131SN10L |
Description | FERRITE BEAD 130 OHM 0806 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 130 Ohms @ 10 MHz 1 Ferrite Bead 0806 (2016 Metric) 1.5A 144mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NFZ2MSD131SN10L Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 144mOhm |
Manufacturer Murata Electronics | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Package / Case 0806 (2016 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Height (Max) 0.047" (1.20mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Impedance @ Frequency 130 Ohms @ 10 MHz | Base Product Number |
Current Rating (Max) 1.5A |