NFZ18SM701SN10D
DigiKey Part Number
490-NFZ18SM701SN10DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-NFZ18SM701SN10DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-NFZ18SM701SN10DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFZ18SM701SN10D
Description
FERRITE BEAD 700 OHM 0603 1LN
Detailed Description
700 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 800mA 290mOhm
EDA/CAD Models
NFZ18SM701SN10D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
290mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
800mA