NFZ15SG462SN10D
DigiKey Part Number
490-18369-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18369-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18369-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFZ15SG462SN10D
Description
FERRITE BEAD 4.6 KOHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.6 kOhms @ 900 MHz 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 270mA 1.65Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFZ15SG462SN10D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.65Ohm
Manufacturer
Murata Electronics
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Impedance @ Frequency
4.6 kOhms @ 900 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
270mA