LQW15AN4N7D80D
DigiKey Part Number
LQW15AN4N7D80D-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW15AN4N7D80D
Description
FIXED IND 4.7NH 1.2A 71 MOHM SMD
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Wirewound Inductor 1.2 A 71mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQW15AN4N7D80D Models
Category
DC Resistance (DCR)
71mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
31 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
8GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Tolerance
±0.5nH
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)