LQP02HQ4N7H02L
DigiKey Part Number
LQP02HQ4N7H02L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP02HQ4N7H02L
Description
FIXED IND 4.7NH 350MA 350 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Thick Film Inductor 350 mA 350mOhm Max 01005 (0402 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQP02HQ4N7H02L Models
Category
Q @ Freq
13 @ 500MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
6.7GHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Thick Film
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
01005 (0402 Metric)
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.32mm)
Shielding
Unshielded
Base Product Number
DC Resistance (DCR)
350mOhm Max