LQM18DH100M70L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQM18DH100M70L |
Description | FIXED IND 10UH 300MA 1.37 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Multilayer Inductor 300 mA 1.37Ohm Max 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQM18DH100M70L Models |
Category | DC Resistance (DCR) 1.37Ohm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 32MHz |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Multilayer | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0603 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |