LQH2MCN100M52L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LQH2MCN100M52L |
Description | FIXED IND 10UH 200MA 2.96 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 200 mA 2.96Ohm Max 0806 (2016 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LQH2MCN100M52L Models |
Category | DC Resistance (DCR) 2.96Ohm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 60MHz |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Drum Core, Wirewound | Package / Case 0806 (2016 Metric) |
Material - Core | Supplier Device Package 0806 (2016 Metric) |
Inductance | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) |