LLL219R71A105MA01L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Murata Electronics
In Stock: 10 000
Unit Price: R0,33000
Datasheet
1 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7R 0508 (1220 Metric)
LLL219R71A105MA01L
DigiKey Part Number
490-13382-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-13382-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLL219R71A105MA01L
Description
CAP CER 1UF 10V X7R 0508
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LLL219R71A105MA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Reverse Geometry)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)