KCM55WR71E476MH01K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KCM55WR71E476MH01K |
Description | CAP CER 47UF 25V X7R SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KCM55WR71E476MH01K Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Not For New Designs | Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead |
Capacitance | Size / Dimension 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.264" (6.70mm) |