GRM155R61H104KE14D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM155R61H104KE14D |
Description | CAP CER 0.1UF 50V X5R 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM155R61H104KE14D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |