GQM1875C2E1R0WB12D
DigiKey Part Number
490-11255-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-11255-1-ND - Cut Tape (CT)
490-11255-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GQM1875C2E1R0WB12D
Description
CAP CER 1PF 250V C0G/NP0 0603
Detailed Description
1 pF ±0.05pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GQM1875C2E1R0WB12D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.05pF
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)