GCJ21BC72A105KE02L
DigiKey Part Number
490-14414-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-14414-1-ND - Cut Tape (CT)
490-14414-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ21BC72A105KE02L
Description
CAP CER 1UF 100V X7S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
GCJ21BC72A105KE02L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)