GCJ216R72A332KA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Unit Price: R7,20000
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 351
Unit Price: R3,44000
Datasheet
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GCJ216R72A332KA01D
DigiKey Part Number
490-5819-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ216R72A332KA01D
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCJ216R72A332KA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)