DFE322520F-1R0M=P2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DFE322520F-1R0M=P2 |
Description | FIXED IND 1UH 5.4A 19 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µH Shielded Wirewound Inductor 5.4 A 19mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 6.7A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 19mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1210 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |