BLM18KG260TZ1D
DigiKey Part Number
490-BLM18KG260TZ1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM18KG260TZ1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM18KG260TZ1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18KG260TZ1D
Description
FERRITE BEAD 26 OHM 0603 4LN
Detailed Description
26 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 6A 7mOhm
EDA/CAD Models
BLM18KG260TZ1D Models
DC Resistance (DCR) (Max)
7mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
26 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
6A