BLM15PX331SH1D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BLM15PX331SH1D |
Description | FERRITE BEAD 330 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 1.2A 150mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BLM15PX331SH1D Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm |
Manufacturer Murata Electronics | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power, Signal Line | Height (Max) 0.022" (0.55mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Impedance @ Frequency 330 Ohms @ 100 MHz | Features Automotive |
Current Rating (Max) 1.2A |