1217AS-H-2R2N=P3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1217AS-H-2R2N=P3 |
Description | FIXED IND 2.2UH 8.7A 9.9 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 8.7 A 9.9mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1217AS-H-2R2N=P3 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 9.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 9.9mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Drum Core, Wirewound | Package / Case Nonstandard |
Material - Core | Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
Inductance | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Tolerance ±30% | Base Product Number |