BU-2929-M-144-2
DigiKey Part Number
BU-2929-M-144-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2929-M-144-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 144"
Detailed Description
144.0" (3657.60mm) Banana Plug, Single To Banana Plug, Single Patch Cord 3000V (3kV)
Category
Cable Length
144.0" (3657.60mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current Rating (Amps)
20A
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
QuantityUnit PriceExt Price
1R771,75000R771,75
10R679,14500R6 791,45
25R651,99240R16 299,81
100R632,35590R63 235,59
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
In-Stock: 1
Unit Price: R771,75000
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 20
Unit Price: R313,97000
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"