0502128000-12-R6
DigiKey Part Number
0502128000-12-R6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0502128000-12-R6
Description
12" PRE-CRIMP 3049 RD001 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 26 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
EDA/CAD Models
0502128000-12-R6 Models
Category
Wire Gauge
26 AWG
Contact End
Socket to Cable (Round)
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)