0500798000-08-R8-D
DigiKey Part Number
0500798000-08-R8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-08-R8-D
Description
8" PRE-CRIMP 1852 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 8.00" (203.20mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Socket
Length
8.00" (203.20mm)
Additional Resources
In-Stock: 1 310
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10R11,55100R115,51
30R10,68933R320,68
50R10,31080R515,54
100R9,81820R981,82
250R9,20272R2 300,68
500R8,76328R4 381,64
1 000R8,34476R8 344,76
2 500R7,82220R19 555,50
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
8" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 324
Unit Price: R11,55100
8" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 10
Unit Price: R12,51600
8" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
8" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 390
8" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 50
3" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 808
4" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 978
5" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 260
6" PRE-CRIMP 1852 RED