0500798000-05-Y6-D
DigiKey Part Number
0500798000-05-Y6-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-05-Y6-D
Description
5" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 26 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 5.00" (127.00mm)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Color
Yellow
Contact End
Socket to Socket
Length
5.00" (127.00mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10R11,71400R117,14
30R10,30733R309,22
50R9,73800R486,90
100R9,04270R904,27
250R8,24920R2 062,30
500R7,72926R3 864,63
1 000R7,27132R7 271,32
2 500R6,74813R16 870,33
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
5" PRE-CRIMP 1853 BLACK
In-Stock: 1630
Unit Price: R10,78200
5" PRE-CRIMP 1853 BLUE
In-Stock: 819
Unit Price: R10,78200
5" PRE-CRIMP 1853 BROWN
In-Stock: 0
5" PRE-CRIMP 1853 GREEN
In-Stock: 170
5" PRE-CRIMP 1853 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
In-Stock: 449
3" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
4" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
6" PRE-CRIMP 1853 YELLOW
8" PRE-CRIMP 1853 YELLOW