0500588000-12-B8-D
DigiKey Part Number
0500588000-12-B8-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500588000-12-B8-D
Description
12" PRE-CRIMP 1852 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 28 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
35.4µin (0.90µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Socket to Socket
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 879
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R12,82700R128,27
30R11,86733R356,02
50R11,44620R572,31
100R10,89810R1 089,81
250R10,21580R2 553,95
500R9,72760R4 863,80
1 000R9,26294R9 262,94
2 500R8,68311R21 707,77
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP 1852 BLUE
In-Stock: 409
Unit Price: R13,82500
12" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 0
Unit Price: R13,82500
12" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 180
12" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 313
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 830
3" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 270
4" PRE-CRIMP 1852 BLACK
5" PRE-CRIMP 1852 BLACK
6" PRE-CRIMP 1852 BLACK