0430310001-12-Y2-D
DigiKey Part Number
0430310001-12-Y2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310001-12-Y2-D
Description
12" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 22 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Yellow
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Pin
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R25,75200R257,52
30R22,81800R684,54
50R21,63900R1 081,95
100R20,20090R2 020,09
250R18,55732R4 639,33
500R17,48336R8 741,68
1 000R16,53721R16 537,21
2 500R15,45781R38 644,53
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: R25,75200
12" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R25,75200
12" PRE-CRIMP A2016G GREEN
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
3" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
4" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
5" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
6" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW