0430310001-12-A0-D
DigiKey Part Number
0430310001-12-A0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310001-12-A0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Contact End
Pin to Pin
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R26,70100R267,01
30R23,67433R710,23
50R22,45380R1 122,69
100R20,96830R2 096,83
250R19,26868R4 817,17
500R18,15810R9 079,05
1 000R17,17987R17 179,87
2 500R16,06362R40 159,05
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R26,70100
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 0
Unit Price: R26,70100
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
12" PRE-CRIMP A2040R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
3" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
4" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
5" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
6" PRE-CRIMP A2040A ORANGE