0430300001-12-R0-D
DigiKey Part Number
0430300001-12-R0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-12-R0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 190
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10R22,69300R226,93
30R20,99667R629,90
50R20,25160R1 012,58
100R19,28310R1 928,31
250R18,07432R4 518,58
500R17,21112R8 605,56
1 000R16,38947R16 389,47
2 500R15,36376R38 409,40
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
Unit Price: R23,88700
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R22,69300
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 110
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040R RED
3" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 700
4" PRE-CRIMP A2040R RED
5" PRE-CRIMP A2040R RED
6" PRE-CRIMP A2040R RED