0039000181-12-R9
DigiKey Part Number
0039000181-12-R9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000181-12-R9
Description
12" PRE-CRIMP A2064 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 18 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Red
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10R20,92600R209,26
30R19,36600R580,98
50R18,67780R933,89
100R17,78600R1 778,60
250R16,67120R4 167,80
500R15,87508R7 937,54
1 000R15,11724R15 117,24
2 500R14,17111R35 427,78
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2064 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R20,92600
12" PRE-CRIMP A2064 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R20,92600
12" PRE-CRIMP A2064 BROWN
12" PRE-CRIMP A2064 GREEN
12" PRE-CRIMP A2064 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2064 RED
3" PRE-CRIMP A2064 RED
4" PRE-CRIMP A2064 RED
5" PRE-CRIMP A2064 RED
6" PRE-CRIMP A2064 RED