0039000181-12-R0-D
DigiKey Part Number
0039000181-12-R0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000181-12-R0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Red
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Contact End
Socket to Socket
Length
12.0" (304.8mm)
QuantityUnit PriceExt Price
10R43,92900R439,29
30R40,64067R1 219,22
50R39,20100R1 960,05
100R37,32930R3 732,93
250R34,99096R8 747,74
500R33,32114R16 660,57
1 000R31,73134R31 731,34
2 500R29,74626R74 365,65
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 0
Unit Price: R43,92900
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R43,92900
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 RED
3" PRE-CRIMP A2040 RED
4" PRE-CRIMP A2040 RED
5" PRE-CRIMP A2040 RED
6" PRE-CRIMP A2040 RED