0039000040-12-R0-D
DigiKey Part Number
0039000040-12-R0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000040-12-R0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Red
Contact End
Pin to Pin
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 229
Check for Additional Incoming Stock
QuantityUnit PriceExt Price
10R14,97000R149,70
30R13,85233R415,57
50R13,36360R668,18
100R12,72390R1 272,39
250R11,92588R2 981,47
500R11,35618R5 678,09
1 000R10,81397R10 813,97
2 500R10,13695R25 342,38
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 378
Unit Price: R16,03400
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R16,03400
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 RED
3" PRE-CRIMP A2040 RED
4" PRE-CRIMP A2040 RED
5" PRE-CRIMP A2040 RED
6" PRE-CRIMP A2040 RED