0039000038-12-B0-D
DigiKey Part Number
0039000038-12-B0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-B0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R14,65900R146,59
30R13,55767R406,73
50R13,07580R653,79
100R12,45070R1 245,07
250R11,66996R2 917,49
500R11,11272R5 556,36
1 000R10,58213R10 582,13
2 500R9,91961R24 799,03
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R14,65900
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
In-Stock: 0
Unit Price: R14,65900
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2040 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 BLACK
3" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 210
4" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 10
5" PRE-CRIMP A2040 BLACK
6" PRE-CRIMP A2040 BLACK