0002062101-10-R2-D
DigiKey Part Number
0002062101-10-R2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0002062101-10-R2-D
Description
10" PRE-CRIMP A2101 RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 22 AWG Jumper Lead Pin to Pin Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Red
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Pin
Number of Conductors
1
Length
10.0" (254.0mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
All prices are in ZAR
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
10R13,31800R133,18
30R12,31967R369,59
50R11,88140R594,07
100R11,31360R1 131,36
250R10,60388R2 650,97
500R10,09768R5 048,84
1 000R9,61536R9 615,36
2 500R9,01334R22 533,35
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
10" PRE-CRIMP A2101 BLACK
In-Stock: 450
Unit Price: R12,76200
10" PRE-CRIMP A2101 BLUE
In-Stock: 0
Unit Price: R13,31800
10" PRE-CRIMP A2101 BROWN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP A2101 GREEN
10" PRE-CRIMP A2101 ORANGE
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2101 RED
3" PRE-CRIMP A2101 RED
4" PRE-CRIMP A2101 RED
5" PRE-CRIMP A2101 RED
6" PRE-CRIMP A2101 RED