ZASW-2-50DRA+
DigiKey Part Number
3157-ZASW-2-50DRA+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZASW-2-50DRA+
Description
SOLID STATE SWITCH, DC 5000 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC Cellular, ISM, PCN, WCDMA, WiMAX SPDT 50Ohm
Category
Insertion Loss
3dB
Manufacturer
Mini-Circuits
Test Frequency
5GHz
Packaging
Tray
P1dB
23dBm
Part Status
Active
Impedance
50Ohm
RF Type
Cellular, ISM, PCN, WCDMA, WiMAX
Voltage - Supply
-5V, 5V
Topology
Reflective
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Circuit
SPDT
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency Range
0Hz ~ 5GHz