PIC32MM0064GPM036-I/MV
DigiKey Part Number
PIC32MM0064GPM036-I/MV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MM0064GPM036-I/MV
Description
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 40UQFN
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
MIPS32® microAptiv™ PIC® 32MM Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 40-UQFN (5x5)
RAM Size
16K x 8
Packaging
Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 15x10/12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
25MHz