PIC24FJ256GA705T-I/M4
DigiKey Part Number
PIC24FJ256GA705T-I/M4TR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC24FJ256GA705T-I/M4CT-ND - Cut Tape (CT)
PIC24FJ256GA705T-I/M4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ256GA705T-I/M4
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 48UQFN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 256KB (85.5K x 24) FLASH 48-UQFN (6x6)
RAM Size
16K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 14x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
32MHz