PIC24FJ192GA106-I/PT
DigiKey Part Number
PIC24FJ192GA106-I/PT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ192GA106-I/PT
Description
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 64TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 192KB (65.5K x 24) FLASH 64-TQFP (10x10)
EDA/CAD Models
PIC24FJ192GA106-I/PT Models
RAM Size
16K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 16x10b
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz