PIC18F25K20T-I/ML
DigiKey Part Number
PIC18F25K20T-I/MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC18F25K20T-I/MLCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC18F25K20T-I/MLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC18F25K20T-I/ML
Description
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 32KB (16K x 16) FLASH 28-QFN (6x6)
EDA/CAD Models
PIC18F25K20T-I/ML Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
RAM Size
1.5K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Verified
Data Converters
A/D 11x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
64MHz