PIC16F19197-I/MR
DigiKey Part Number
PIC16F19197-I/MR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F19197-I/MR
Description
IC MCU 8BIT 56KB FLASH 64QFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 56KB (32K x 14) FLASH 64-QFN (9x9)
EDA/CAD Models
PIC16F19197-I/MR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
RAM Size
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 45x12b; D/A 1x5b
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz