PIC16F13145-E/REB
DigiKey Part Number
150-PIC16F13145-E/REB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F13145-E/REB
Description
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20VFQFN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 14KB (14K x 8) FLASH 20-VQFN (3x3)
RAM Size
1K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 22x10b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
32MHz