DSPIC30F6011A-20E/PF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: R140,59313
Datasheet
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Unit Price: R232,16000
Datasheet
dsPIC dsPIC™ 30F Microcontroller IC 16-Bit 20 MIPS 132KB (44K x 24) FLASH 64-TQFP (14x14)
SU-64-1
DSPIC30F6011A-20E/PF
DigiKey Part Number
DSPIC30F6011A-20E/PF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSPIC30F6011A-20E/PF
Description
IC MCU 16BIT 132KB FLASH 64TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DSPIC30F6011A-20E/PF Models
EEPROM Size
2K x 8
RAM Size
6K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 16x12b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)