DSC1101DM2-025.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1101DM2-025.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1101DM2-025.0000
Description
MEMS OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
35mA
Supplier Device Package
6-VDFN (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)