DSA6331JL2CB-024.0000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA6331JL2CB-024.0000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA6331JL2CB-024.0000VAO
Description
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-105C
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V 4-VLGA
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mfr
Spread Spectrum Bandwidth
±1.00%, Center Spread
Series
Current - Supply (Max)
3mA (Typ)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Output
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
1.5µA (Typ)
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.63V
Base Product Number
Frequency Stability
±25ppm