APT10M25BVRG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 0
Unit Price: R174,57000
Datasheet
Similar
IXYS
In Stock: 1 714
Unit Price: R343,42000
Datasheet
N-Channel 100 V 75A (Tc) Through Hole TO-247 [B]
APT10M25BVRG
DigiKey Part Number
APT10M25BVRG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APT10M25BVRG
Description
MOSFET N-CH 100V 75A TO247
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
25mOhm @ 500mA, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
225 nC @ 10 V
Packaging
Tube
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5160 pF @ 25 V
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
FET Type
Supplier Device Package
TO-247 [B]
Technology
Package / Case
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Base Product Number
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C