E9225X24B-FSR
E9225X24B-FSR
E9225X24B-FSR
DigiKey Part Number
1570-1054-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E9225X24B-FSR
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 60.0 CFM (1.68m³/min) 2 Wire Leads
Noise
43.0dB(A)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.300A
Air Flow
60.0 CFM (1.68m³/min)
Static Pressure
0.320 in H2O (79.7 Pa)