E9225H24B-FSR
E9225H24B-FSR
E9225H24B-FSR
DigiKey Part Number
1570-1051-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E9225H24B-FSR
Description
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Square - 92mm L x 92mm H Ball 51.0 CFM (1.43m³/min) 2 Wire Leads
Noise
36.0dB(A)
Size / Dimension
Square - 92mm L x 92mm H
Width
25.00mm
Current Rating (Amps)
0.168A
Air Flow
51.0 CFM (1.43m³/min)
Static Pressure
0.240 in H2O (59.8 Pa)