CXM-14-30-95-36-AC00-F2-3 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Unit Price: R0,00000
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-14 White, Warm Square
CXM-14-30-95-36-AC00-F2-3
DigiKey Part Number
1214-1254-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-14-30-95-36-AC00-F2-3
Description
LED COB CXM-14 WM WHT SQ 3000K
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
93 lm/W
Current - Max
1A
Part Status
Not For New Designs
CRI (Color Rendering Index)
95
Color
White, Warm
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
13.50mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
1600lm (Typ)
Current - Test
480mA