V14MLA1206NH | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V14MLA1206NH |
Description | VARISTOR 18.1V 150A 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 18.1 V 150 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 20.3 V |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Current - Surge 150 A |
Series | Energy 0.4J |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Number of Circuits 1 |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 1200 pF @ 1 MHz |
Maximum AC Volts 10 V | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Maximum DC Volts 14 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Min) 15.9 V | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Varistor Voltage (Typ) 18.1 V |