TPSMB2005CA
DigiKey Part Number
18-TPSMB2005CATR-ND - Tape & Reel (TR)
18-TPSMB2005CACT-ND - Cut Tape (CT)
18-TPSMB2005CADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMB2005CA
Description
TVS 600W ASYM DO214AA AEQ101 T&R
Detailed Description
32.4V Clamp 18.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V