TO502J2J
DigiKey Part Number
5666-TO502J2J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TO502J2J
Description
THERM NTC 5KOHM 3892K TO220-2
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 5k TO-220-2
Category
Resistance Tolerance
±5%
Manufacturer
Littelfuse Inc.
B0/50
3892K
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tube
Length - Lead Wire
0.53" (13.49mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C