SRP1-CRDZH-050TC-N
DigiKey Part Number
5666-SRP1-CRDZH-050TC-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP1-CRDZH-050TC-N
Output Type
AC, Zero Cross
Mfr
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Series
Voltage - Load
48 V ~ 600 V
Load Current
50 A
On-State Resistance (Max)
6.3 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C