PSR031DL0630Z
PSR031DL0630Z
POWR-SPEED and PSR Series High-Speed Fuses
PSR031DL0630Z
DigiKey Part Number
5666-PSR031DL0630Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSR031DL0630Z
Description
FUSE SQUARE 630A 700VAC/600VDC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
630A 700 VAC 600 VDC Fuse Square Bolt Mount
Category
Voltage Rating - DC
600 VDC
Packaging
Box
Features
Indicating
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
630A
Size / Dimension
1.898" L x 2.028" W x 2.264" H (48.20mm x 51.50mm x 57.50mm)
Voltage Rating - AC
700 VAC