PSR030DL0200Z
DigiKey Part Number
5666-PSR030DL0200Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSR030DL0200Z
Description
FUSE SQUARE 200A 700VAC/600VDC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200A 700 VAC 600 VDC Fuse Square Bolt Mount
Category
Voltage Rating - DC
600 VDC
Packaging
Box
Features
Indicating
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
200A
Size / Dimension
1.866" L x 1.693" W x 1.929" H (47.40mm x 43.00mm x 49.00mm)
Voltage Rating - AC
700 VAC